انتشار فقیهی از کرانه کویر
69 بازدید
تاریخ ارائه : 9/6/2011 1:51:00 PM
موضوع: فقه و اصول


بوستان کتاب منتشر کرد،
فقیهی از کرانه کویر

خبرگزاری رسا ـ کتاب فقیهی از کرانه کویر، حیات‌نامه سید عبدالاعلی موسوی سبزواری به تازگی از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است. خبر گزاری رسا // انتهای خبر // www.rasanews.com

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، کتاب فقیهی از کرانه کویر به قلم عباس علی مشکانی از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است.

این اثر یادکردی از زندگی، احوال، اقدامات، افکار و آرای سید عبدالاعلی موسوی سبزواری است.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول با عنوان آفتاب در آینه شامل چهار فصل «در آینه زندگی»، «در آینه عبودیت و بندگی»، «در آینه عرفان»، «در آینه سیاست» است.

بخش دوم با عنوان در آسمان علم و معرفت، پنج فصل «از جرقه تا شعله»، «رشحات فکر و قلم»، «در ساحت های علمی»، «بعد مرجعیت» و «غروب آفتاب» را در بر می گیرد.

در بخشی از این کتاب پیام تسلیت مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال حضرت آیت‌الله سید عبدالاعلی سبزواری آمده که بخشی از آن به این شرح است:

«ایشان از فقهای عالی مقام و از مدرسین و علمای بزرگی بودند که عمر با برکت خود را در نجف به تدریس و تحقیق و تقویت شاگردان و تألیف کتب سودمند و با ارزش گذرانیده بودند. دو کتاب بزرگ و مبسوط در فقه و تفسیر از ایشان به طبع رسیده و به یادگار مانده است. در آخرین سال های عمر شریف این روحانی بزرگوار حوادث خونین عراق و قیام فداکارانه مردم در برابر حکومت ستمگر بعثی پیش آمد که ایشان در رهبری و هدایت مردم دارای نقش و تأثیر بودند و بدین جهت پس از سرکوب قیام تا چندی در محنت فشارهای رژیم بعثی گذرانید و بنا به مسموع، جنازه مطهر ایشان در روز دوشنبه در نجف غریبانه تشییع و دفن شده و از حضور مردم و طلاب و علمای حوزه نجف در آن مراسم ممانعت شده است.»

کتاب فقیهی از کرانه کویر به قلم عباس علی مشکانی در سال1390 با شمارگان 1200 نسخه در 160 صفحه با قیمت 2600 تومان به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است./913/ن601/ع